Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrań?

Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrań?

Lakiery hybrydowe to obecnie prawdziwy stylizacyjny hit. Z ich pomocą w domowym zaciszu można nadać paznokcią wymarzony kolor. Umiejętne wykonanie stylizacji w domu może niczym nie odbiegać od wizyty w profesjonalnym salonie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy lakier pobudzi nasze ubranie? Jak sprawnie usunąć lakier hybrydowy z odzieży? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.


Lakiery hybrydowy – prawdziwy stylizacyjny hit

Polki kochają hybrydę za mnogość kolorów i wytrzymałość. W składzie tego typu lakierów nie znajdziemy żadnych rozpuszczalników. Wystarczy utwardzić lakier w lampie UV/LED, by uzyskać bardzo trwałą stylizację. Trwałość, szybki czas schnięcia oraz wysoka odporność za uszkodzenia i zarysowania sprawia, że manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy przestrzegać kilku zasad i posiadać odpowiednie preparaty i akcesoria, które usprawnią cały zabieg. Oprócz lakieru warto posiadać m.in bazę i top, zmywacz, waciki, patyczki drewniane, frezarkę, lampę UV/LED, zdobienia, blok polerski, pilnik, cleaner.

Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrań? - liczy się czas

Wielu kobietom podczas domowych stylizacji zdarza się, że odrobina lakieru ląduje na ubraniu. W wielu przypadkach plamy są wręcz niemożliwe do usunięcie. Wystarczy chwila, by przyjemny czas przeznaczony na spotkanie z koleżanką i hybrydą zamienił się w poszukiwanie odplamiacza.

W próbach ratowania poplamionego stroju zawsze liczy się czas. Najlepiej od razu spróbować usunąć "świeżą plamę". W tym przypadku warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Najpopularniejszy to zastosowanie wody i sody oczyszczonej. Wystarczy to niewielkiego naczynia wlać odrobinę wody i sody, a następnie należy dokładnie wymieszać oba składniki. Kolejnym krokiem jest dokładne namoczenie wacika kosmetycznego i przyłożenie go do plamy. Usunięcie w ten sposób plamy jest mało inwazyjne i polecane jest do stosowania zwłaszcza na bardzo delikatnych tkaninach.

Drugim "odplamiającym trikiem" jest użycie lakieru do włosów. Poczekaj aż plama po lakierze hybrydowym wyschnie. Następnie spryskaj plamę lakierem do włosów i poczekaj aż plama ponownie zaschnie. Po upływie kilku chwil spróbuj wykruszyć zabrudzenie. Gdy nie masz pod ręką lakieru, możesz ten sam zabieg zrobić z wykorzystaniem pasty do zębów. 

Czy lakier hybrydowy można usunąć w pralce?

Szybkie pranie to może okazać się jedynym, słusznym sposobem na usunięcie kłopotliwej plamy. By ułatwić zadanie warto przed wrzuceniem odzieży do pralki, zaprać miejsce. Jak to zrobić? Wsyp proszek na brudną część ubrania. Odczekaj chwilę i spróbuj usunąć plamę np. wilgotną szmatką lub ściereczką. Po tej czynności, wrzuć ubranie do pralki i włącz wybrany program piorący.

Lakiery hybrydowe to produkty, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi paznokciami przez nawet trzy tygodnie. Umiejętne usuwanie plam po tym lakierze pozwoli Ci zyskać pewność, że w razie jakichkolwiek problemów zabrudzenie można sprawnie usunąć. Zamień swoje mieszkanie w domowy salon kosmetyczny i twórz wymarzone stylizacje.